Informacje

Zanim przystąpisz do remontu…

Remont domu lub mieszkania to ekscytujące wyzwanie, ale także ogromne zadanie wymagające solidnego planu i właściwego przygotowania. Aby upewnić się, że Twoje prace remontowe przebiegną sprawnie i efektywnie, skoncentrujmy się na przygotowaniach i wyborze narzędzi.

Przed rozpoczęciem prac remontowych dobrze jest stworzyć szczegółowy planu. Określ, które pomieszczenia będą remontowane, jakie zmiany planujesz wprowadzić oraz jaki jest Twój budżet.

Przy zakupach materiałów, postaw na jakość a nie na ilość.

Zanim przystąpisz do prac, zorganizuj swoją przestrzeń. Rozważ wynajęcie kontenera na gruz, aby uniknąć bałaganu.
Przede wszystkim zabezpiecz mieszkanie i meble. Folie i taśmy malarskie zabezpieczą podłogi i meble przed zabrudzeniem, dadzą Ci także większa swobodę ruchów. Na podłogę polecamy wybór grubszej i mocniejszej folii, natomiast meble możemy okryć cieńszą folią. Folie dodatkowo zabezpieczamy taśmami klejącymi. Ponadto taśmy malarskie posłużą nam do wyznaczenie idealnych linii prostych pod sufitem.

Teraz pozostaje nam przygotowanie podłoża pod malowanie, tzn. szlifowanie ścian, uzupełnianie ubytków, wygładzanie i zmycie powierzchni specjalnymi środkami tworzącymi grunt pod położenie farby.

Do malowania polecamy wykorzystanie zestawów malarskich pamiętając, że jeśli korzystamy z pędzli to wybieramy szeroki o malowania dużych powierzchni (sufit, ściany) oraz mały do malowania miejsc jednostrunnych. Poza tym konieczny jest specjalnie wyprofilowany pędzel kaloryferowy. Jeśli malujemy za pomocą wałków wybór jest podobny tzn. szeroki do dużych powierzchni oraz mniejszy do narożników, czy rur. Kupując wałki wybieramy te wykonane z materiałów nie pozostawiających włókien, czy zacieków.
Korzystając z zestawów malarskich mamy w nich od razu kuwetę do nabierania farby, jeśli kupujemy osobno szukamy odpowiedniej do rozmiarów wałków oraz wyposażonej w kratkę do usunięcia nadmiaru farby.

Podczas kompletowania narzędzi nie zapominamy o m.in. młotku, śrubokrętach, pile ręcznej, miarce oraz wiadrze lub misce do środków myjących, drabinie. Dobrze zadać również o rękawice robocze i gogle ochronne.